HAKKIMIZDA

Taş işleme sanatına büyük dedeleri tarafından 1930 yılında taş ev- bahçe duvarı yaparak başlayan Acarlıoğlu inşaat 1947 yılında taş yonu ve yapı işlerine başlamıştır. Ailesi tarafından başka işlere yönlendirilmek istenen büyük dedeleri kalıcı bir sanatla uğraşmak istediği için taş işleme ve montaj işlerine ağırlık verip, cami ve minare işlerine başlamış ve 1965-1990 yılları arasında doğal taş kubbe,taş kemer,doğal taş şadırvan ve minare işlemede gösterdiği başarılardan dolayı 20. YY.'ın Mimar Sinan'ı olarak adlandırılmıştır.

1960 yılından sonra büyük dedeleri sanatını oğluna aktarmış ve 70'li yıllarda baba-oğul İstanbul'da Ayasofya, Yeni Cami, Seferi Keykubat ve Tophane camilerini restore etmişlerdir.

1978 yılında Ceyhan'da taş işleme atölyesi kurup yerleşik durumda doğal  taş işleme sanatına devam eden Acarlıoğlu İnşaat 3. Kuşak olarak doğal taş çeşme,taş mezar, doğal taş şömine, taş barbekü,şehit çeşmeleri vb... bu sanatı en başarılı şekilde devam ettirmektedirler.

Bizler Daldan Eğme Değil, Kökten Sürme Taş Ustalarıyız.  ACARLIOĞLU Nesli devam ettikçe  inşallah bu sanat bizde devam edecektir.

İŞTE KALİTE İSTİYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis